...

Defibrylator AED

12.01.2023
defibrylator

Dramatyczne sceny podczas meczu Cadiz z Barceloną Czy defiblyratory AED faktycznie ratują życie ?

Dramatyczne sceny podczas meczu w tle użycie defiblyratora AED. Pamiętacie mecz 5 kolejki hiszpańskiej la liga. Mecz miedzy Barceloną a Cadiz. Który nagle został przerwany w 81 minucie. Kiedy to na stadionie jeden z kibiców dostał ataku serca.  Doszło u niego do zatrzymania krążenia. Na stadionie był defibrylator, który w przypadku zatrzymania krążenia skutecznie ratuje życie. I w tym przypadku dzięki szybkiej interwenci bramkarza gości. Który niezwłocznie chwycił za defibrylator i pobiegł z nim w kierunku trybun. A następnie rzucił go do świadków zdarzenia którzy prowadzili resuscytację krążeniowo oddechową.  Dzięki temu ze świadkowie zdarzenie umieli udzielić pierwszej pomocy. A także użyć defiblyratora poszkodowany na trybunach człowiek przeżył nagłe zatrzymanie krążenia.  I nadal kibicuje swojej drużynie piłki nożnej. Bramkarz odebrał podziękowanie za świetna robotę i szybkie dostarczenie urządzenia do świadków zatrzymania krążenia. 

Tutaj widzimy bramkarza Cadiz Jeremias Ledesma   który ruszył z pomocą aby uratować życie mężczyźnie na trybunach a następnie spektakularnym rzutem podał defibrylator do kibiców.

Po kilkudziesięciu minutach napłynęły uspokajające informacje. Prezydent klubu Cadiz Manuel Vizcaino poinformował w radiu COPE, że reanimacja mężczyzny powiodła się i został przetransportowany do szpitala.

Piłkarze wrócili z szatni na boisko, mecz wznowiono o godzinie 21.05.

Barcelona wygrała 4:0.

A kibic wygrał życie przeżył dzięki interwencji osób które umiały używać AED. Prawdopodobnie były to osoby przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych. 

Jeśli chcesz nauczyć się udzielać pomocy i używać AED napisz do nas lub zadzwoń chętnie nauczymy ciebie i twoich znajomych jak zostać bohaterem i ratować życie.

Wywiad SAMPLE KPP
KPP
olimed

Wywiad SAMPLE

S.A.M.P.L.E. to akronim, który jest często stosowany przez ratowników medycznych i służby medyczne w celu przeprowadzenia skutecznego wywiadu. Akronim Wywiadu SAMPLE oznacza: S – Symptomy:
Czytaj więcej »
defibrylator
KPP
olimed

Defibrylator AED

Dramatyczne sceny podczas meczu Cadiz z Barceloną Czy defiblyratory AED faktycznie ratują życie ?Dramatyczne sceny podczas meczu w tle użycie defiblyratora AED. Pamiętacie mecz 5 kolejki
Czytaj więcej »
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.